Blog

Nudziarze Dwa nadają

Autopromocja innego "projektu" rodziny Borawskich

Nudziarze Dwa nadają

Ostatnie dwa lub trzy tygodnie mojego życia podporządkowałem niemal w całości odpaleniu strony, którą zamierzam prowadzić wespół z moją pociechą. W efekcie miałem jeszcze mniej czasu na inne tematy, choć udało mi się między innymi trochę pobawić się django CMS, z czego być może – jak zdrowie pozwoli, bo z tym przez ostatnie kilka dni licho – zdam relację w tekście, który planuję popełnić w ten weekend.

Wracając jednak do wspomnianej wyżej strony: ponieważ tym razem miał to być blog oparty na Ghost niestety zmuszony zostałem do wyboru nowego dostawcy usługi hostingowych, ponieważ zasoby współdzielone (zarządzane przez pracowników właściciela serwera) niespecjalnie nadają się do innych rozwiązań niż zestaw obowiązkowy, czyli WordPress, Joomla i cokolwiek innego z ekosystemu opartego na PHP. Zapewne mail czy telefon do help desku rozwiązałby część problemów związanych z ograniczonymi uprawnieniami, ale z drugiej strony chyba nie o to mi w tym wszystkim chodzi. Dlatego muszę przyznać, że z tej zmiany jestem bardzo zadowolony, ponieważ od strony finansowej nie jest to jakaś znacząca różnica, a sama usług działa zdecydowanie lepiej niż chociażby to rozwiązanie, na którym obecnie stoi ta strona. W efekcie pewnie za jakiś czas będę migrował na to nowo wybrane rozwiązanie.

Jeśli chodzi o sam blog, to tematy w nim poruszane uzgadniane są z moim najmłodszym współlokatorem, ale już ich opracowanie należy w całości do mnie. Ergo: będę miał jeszcze mniej czasu na prowadzenie tego bloga, więc pewnie tematyka tutaj poruszana będzie przez jakiś czas luźniejsza i raczej nie będą to tutoriale w dotychczasowym stylu. Z resztą hype na web dev chyba powoli mi przechodzi i w rezultacie –  mam taką nadzieję – że w najbliższym czasie będę pisał o tematach, dla których tak naprawdę wymyśliłem sobie tego bloga, czyli zajmować mnie będą kwestie związane z pracą z danymi.

Tymczasem serdecznie zachęcam wszystkich do odwiedzenia mojej nowej strony, chociażby po to, by przekonać się jak może wygląda w praktyce strona na bazie Ghost postawiona.